Bieg dla Filipa Wesołowskiego

Zabiegaj o pomoc!

W dniach 19 – 21 maja 2017 roku w Ciechanowie odbyła się I Ciechanowska Sztafeta Charytatywna 48h. Ludzie z odruch serca i chęci wsparcia szlachetnej inicjatywy przybywali do biura sztafety aby biegając wspomóc Filipa Wesołowskiego. Po wpisaniu się na listę każdy o trzymał zawieszkę z symbolem akcji „Zabiegaj o Pomoc” i logo sponsora ERGO Hestia. Jedno okrążenie to 12 km, pokonanie takiego dystansu zajmowało biegaczom około 1h 15minut. Łącznie Pętla Miejska w Ciechanowie została okrążona 39 razy. Na każdej zmianie biegło od kilku do nawet kilkudziesięciu biegaczy co pozwoliło osiągnąć wynik 423 okrążeń czyli 5 076 km!

Filip Wesołowski otrzyma wsparcie finansowe przekazane od sponsora oraz pieniądze ze zbiórki prowadzonej w biurze sztafety. Puszki dostarczone przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zapełniły się gotówką w kwocie 3 452 zł!

Otwarcie Sztafety, które odbyło się o godzinie 18:00 w piątek 19 maja uświetniło swoją obecnością kilku gości, przede wszystkim Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem oraz Dyrektor Przedstawicielstwa ERGO Hestii z Warszawy Urszula Jasińska-Dakowicz, która zgłosiła inicjatywę biegania dla Filipa do ogólnopolskiej akcji „Zabiegaj o Pomoc” organizowanej przez Hestyjne Centrum Wolontariatu z Sopotu.

Wśród biegaczy można było spotkać Krzysztofa Kosińskiego – Prezydenta Miasta Ciechanów, Tomasza Walerowicza – reprezentanta Polski w biegu na 100 km oraz dwukrotnego zwycięzcę Polskiej edycji biegu Wings for Life, Grzegorza Włodarczyka – ultramaratończyka, który przebiegł podczas sztafety 22 okrążenia o łącznej liczbie 264 km! W ostatnim okrążeniu pobiegli również Pani Rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Renata Jeziółkowska i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jarzy Omieciński. Jedną 12 kilometrową pętlę Sztafety przebył również Filip Wesołowski z rodzicami.

Pomysłodawcy i organizatorzy Patryk Nieznański i Radosław Witkowski czyli reprezentanci Stowarzyszenia Mazovia ProActiv, po ogromnym sukcesie I edycji, zapowiadają kolejne oraz wpisanie Sztafety Charytatywnej 48 h na stałe do cyklu imprez miejskich.

Ilość okrążeń

Łącznie przebiegliśmy km

Zebraliśmy do puszek zł

Grzegorz Włodarczyk przebiegł km

Mazovia Proactiv

Jesteśmy grupą zapaleńców, którzy chcą zarażać aktywnością mieszkańców naszego miasta.

Stowarzyszenie Mazovia ProActiv
ul.Armii Krajowej 35/12
06-400 Ciechanów

nr konta: 72 1240 5282 1111 0010 6630 5614

email: mazoviaproactiv@gmail.com
tel. 514-565-610